but I'm only human after all,

2. october 2017 at 20:49 | Kai. |  shits
Právě teď bych se měla učit. Problém je v tom, že se mi nechce.

Víte, nedávno jsem přemýšlela nad tím, že mě až tolik nebaví dělat věci, které se ode mě čekají. Nechci být pořád jen ta pečlivá, pracovitá a nevím jaká ještě holka, za kterou mě všichni mají. Nechci být člověk, který musí být automaticky vždy nějaký, ať se cítí jakkoli. Ono asi ani nezáleží na tom, jaká jsem, ale na tom, jak mě vnímají ostatní a možná je to zvláštní, ale nějakým způsobem mě to svazuje. Svazuje mě to, že lidé ode mě čekají vždycky to samé - úspěch a vlastně i určitou "dokonalost".


Tlak okolí. Poslední dobou ho vnímám až moc silně. Lidé očekávají. Je jim jedno, jak se cítím, zkrátka jen čekají, že se mi všechno povede, že vždy a ve všem dosáhnu dobrého výsledku. Ale mám pro vás novinku - já jsem taky jenom člověk. Taky se můžu jednoduše splést. Stejně jako každý. Tohle ale očividně lidé v mém okolí nechápou. Nikoho nezajímá, jak se cítím, když se mi něco nepovede. Všichni zkrátka vnímají jen to, že jsem v něčem neuspěla.

Každému se někdy něco nevydaří, ale v tom případě nechápu, proč bych právě já měla být v tomhle ohledu jakousi výjimkou a proč by se právě mně mělo vždy všechno podařit. Opravdu by mě zajímalo, jak by se ostatní cítili, kdyby byly na mém místě. Kdyby neustále pociťovali tlak okolí. Kdyby jim stále bylo nenápadně naznačováno, že něco jiného než úspěch u nich nepřipadá v úvahu.

Neměla bych si toho všímat, já vím, ale je to těžké. Je těžké nevnímat to, že vaše okolí určuje, po kterých kolejích se v životě máte vydat..
 


Comments

1 Džejní | Web | 5. october 2017 at 16:35 | React

ja mam pocit, ze taketo nieco maju vo svojom zivote uplne vsetci. niektori mozno trochu viac, ale aj tak. neustale pocitujeme tlak okolia, tlak nasich rodicov na to, aby sa nam vsetko darilo, neuspechy sa trestaju, pretoze kazdy rodic chce pre svoje dieta to najlepsie. len vsetko treba s mierou, a to sa podla mna podari naozaj malokomu ustrazit. a potom je tu akurat uz iba pocit, ze na vsetko sa vykaslat, lebo nikdy nebudem taka dobra, ako ma vsetci okolo mna chcu mat. hej, uplne stopercentne to poznam, ale to neznamena, ze by si sa mala vzdavat. ked uz to bude fakt neunosne, mala by si skusit dat najavo vsetkym okolo, ze absolutne nepomaha, ked robia to, co ti ublizuje, iba tym podkopavaju tvoje sebavedomie. drz sa <3

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.