I spy with my little eye

8. october 2017 at 18:00 | Kai. |  about me
Přijde mi, že lidé se zapomínají radovat z maličkostí.. Všichni si občas připadáme tak trochu vyždímaně a nemáme zkrátka tu správnou chuť do života, ale nikdo by neměl tvrdit, že se mu neděje nic hezkého, protože by lhal.

Maličkosti. Ta největší radost je ukryta v maličkostech. Nový mobil je sice skvělá věc, ale víte, co je ještě lepší? Upřímný úsměv. A netvrďte mi, že se na vás za celý den nikdo hezky neusměje. Vždyť je krásné, když vám prodavačka nadšeně a s úsměvem popřeje hezký den nebo když vám někdo ochotně podrží dveře, aby se vám nezavřely před nosem. To jsou ty maličkosti, kterých si musíme vážit. Maličkosti, které nám můžou rozjasnit den.

Možná vás zajímá, jak jsem se k tomuhle tématu dostala. Je to jednoduché. Někdo mi udělal radost. Velkou radost pouhou maličkostí. Jeddna moje spolužačka mi koupila lízátko. Prostě jen tak. Vlastně mi nejde ani tak o to lízátko, jako spíš o fakt, že si na mě vzpomněla. Že nemyslela jenom na sebe.. To mě zahřálo u srdce.

Nesobeckost. Možná, kdyby lidi nemysleli pořád jen na sebe, byl by svět hezčí. Vlastně ne možná, ale určitě. Stačilo by, kdybychom byli trochu ochotnější udělat radost ostatním. Hm? Komu jste dnes udělali radost? A to nemyslím nijak zle. Jen se ptám a chci, abyste se zamysleli.

A ještě taková drobnost. Slovíčko "děkuji" taky dokáže udělat divy. Když vám někdo podá tužku, která vám upadla na zem, toho člověka určitě potěší váš úsměv a slovo "díky" nebo "děkuji". Vám by to také nejspíš udělalo radost, tak proč něco takového nedopřát i ostatním?

Byla bych ráda, kdybyste se na závěr ještě jednou zamysleli nad tím, komu jste dnes vykouzlili úsměv na tváři nějakou maličkostí. Pevně věřím, že jste si na někoho takového vzpomněli. A teď se naopak zamyslete nad tím, kdo (nebo co) vás dnes nějakou maličkostí potěšil. Jsem si na 99,98% jistá, že se vám vybavila alespoň jedna situace, věc nebo osoba, která vám dnes zlepšila náladu. Nakonec ten život nebude až tak hrozný, že? Ono to nějak přežijeme.

Nezapomínejte, že nikdy není pozdě na to, udělat někomu něčím radost. Hezké věci, které jste udělali a uděláte, se vám jednou vrátí. A to vím jistě. Stačí jen chvíli nemyslet na sebe a udělat nějakou maličkost pro druhé. O tom to je. Nemusíte kupovat drahé dárky, stačí úsměv. Vzpomínáte?
 


Comments

1 Džejní | Web | 8. october 2017 at 19:34 | React

mily clanok. taky pozitivny. ja som dnes cely den stravila doma, ale aspon jedlo som pre svojich rodicov a brata uvarila. tak dufam, ze ich to potesilo.
ale hej, treba byt vdacny aj za malickosti a nebyt sebecky, nesnazit sa, aby bolo vzdy vsetko iba o mne. obcas mam pocit, ze nie som az taky dobry clovek, ako si o sebe rada myslim. preco su ludia take komplikovane ludske bytosti? ale bez toho by asi zivot nebol dostatocne zaujimavy. ani s tym obcas nie je. (fakt uz nedavam zmysel. sorry.)

2 nika | Web | 8. october 2017 at 19:38 | React

Máš úplnou pravdu, maličkosti dělají hrozně moc :) občas mám takovou chvíli, kdy si to všechno uvědomím, ale těch chvil je hrozně málo. Měli bychom si toho všímat mnohem víc, bylo by to všechno pak mnohem jednodušší.

3 Natt | Web | 10. october 2017 at 16:04 | React

Krásně sepsaný článek. Mám na to stejný nadhled a hlavně v posledních několika měsících si na těchto maličkostech dost zakládám. Ne jenom jaké maličkosti přijdou do cesty mě, ale i jaké maličkosti mohu přinést do cesty ostatním. Vzpomínám si na mou upřímnou radost pouze z prvního kaštanu, který jsem letošní podzim našla. Maličkost, která mi zlepšila celý den.
Mimochodem velmi krásný, jednoduchý layout, ten jelen je naprosto k sežrání!

4 Talaniel | Email | Web | 3. november 2017 at 9:01 | React

Moc, moc pravdivý článek. Bude to znít strašně "ňů-ejdžovsky" a "sluníčkářsky", ale každý úsměv se člověku vrátí. Usmát se na prodavačku a zlepšit jí den za kasou, usmát se na snědého dělníka, který vám rozkopal chodník před barákem, on za to nemůže. Jak říká Aneta Langerová: "mějte radost!". Always look on the bright side of life...

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.