jsem jiná, jsem lepší

30. march 2018 at 18:01 | Kai. |  about me
Tenhle článek je o tobě.
A je mi úplně jedno kdo jsi, odkud jsi, jak vypadáš nebo kolik je ti let.
Jsou to zbytečnosti.

Čti pomalu, přemýšlej.

Z pohledu jiných máš chyby. Nejsi na tamto moc hezká, na tohle jsi moc tlustá. Ale prosím tě, odkdy tebe zajímá názor stáda? Přestaň se tím zabývat, je to nepodstatné.

Neřiď se citáty, motty, ani úsudky básníků a snílků. Žiješ v realitě. Sníš, ale jen vlastní sny. Víš, že dnes si dobiješ telefon, ale zítra. Zítra dobyješ svět.

Nepotřebuješ přátele. Přesněji, nepotřebuješ ty falešné ksichty, co se tváří jako přátelé. Radši jsi svůj vlastní nejlepší přítel. Moc dobře víš, že lidé jsou zlý.

Neláká tě materialismus. Směješ se lidem, kteří se celý život snaží upoutat pozornost lidí, které nemají rádi, jen proto, aby jim dokázali, že jsou lepší. Nedává ti to smysl, je to až dětinsky vtipné.

Když si tohle čteš, prohrabáváš si vlasy. Vím to, děláš to pořád, dokonce i ve spaní. Jo, já vím, že bydlíš ve druhém poschodí. Taky vím, že to nebylo jednoduchý.

Strávíš hodiny před zrcadlem. Ale nemaluješ se. Nevybíráš si oblečení. Jen stojíš a pozoruješ svoje křivky. Otáčíš se ve snaze vidět všechny části tvého těla. Připadáš si tlustá. Tlustá pro něj, pro sebe, pro všechny.

Jsi závislá na sociálních sítích. Cítíš se fajn, nespoutaná, ale je to právě facebook s instagramem, kdo tě svazuje v pevných řetězech. Uvědomuješ si to, ale těsnost řetězů ti nedovolí zmáčknout tlačítko ,odhlásit se'.

Necháváš lidi, ať hladí tvoje ego sladkými slovy, i když víš, že bezmála polovina z nich je falešná. Dodává ti to pocit lásky a popularity, ale na co to je, když je to jen iluze?

Často přemýšlíš, někdy až moc. Polemizace tak přechází v nespokojenost a ta zas v deprese. Řeknu ti jedno. Jsi nádherná.

Nádherná v tom, jak se směješ, i v tom, jak brečíš. Jsi nádherná, když se maluješ, ale ještě hezčí jsi, když na sobě nemáš makeup. Věř mi, čím déle trvá tvých pět minut v koupelně, tím méně jsi krásná.

Často si prohlížíš "ideály krásy". Ať už to je tvá spolužačka atletka, nebo jen modelky na instagramech. A čím déle si je všechny prohlížíš, tím méně jsi se sebou spokojená.

Křičíš do tmy spravedlnosti. Chceš mít taky husté vlasy a mezeru mezi stehny. Honíš se za něčím, co je v životě tak nepodstatné. Nedůležité. Nepatrné. A přesto ti to ničí život.

Rádá zkoušíš nové věci, prožíváš ten prvotní pocit adrenalinu a očekávání naplno. Dáváš do všeho všechno. Pro někoho vyčerpávající, pro tebe náplň celého dne. Být dokonalá.

Ráda se fotíš. Většinou fotíš něco na instagram. Někdy jen tak, protože si myslíš, že ti to sluší. Ne, není to egoismus. To je schopnost milovat sama sebe a ta je velmi důležitá.

Nemáš ráda změny. Všechno ti vyhovuje tak, jak to je. Něco se pozitivně nabyté, něco pozitivitu postrádá. Zaměříš se tedy na věci, které jsou pozitivně nedostačující a najednou zatoužíš po změně. Zvláštní výměna názoru během pár vteřin. Trpíš tím téměř ob minutu.

Víš co tobě chybí? Ráno vstaň, postav se před zrcadlo, zhluboka se nadechni a řekni: "Wou, kočko, přijdeš mi hezčí než včera. Ani malovat se nebudeme, vždyť nám to sluší. Tak papa lásko." Místo toho to vypadá nějak takhle: "Wou jsem se lekla. Tyvole čau ty ksichte, bože na té bradě mám nádor nebo co? Radši ahoj večer, doufám, že už tě dneska neuvidím."
Vidíš ten rozdíl? Láska a nenávist.

Říkáš, že to co sis teď přečetla, nebylo o tobě. Že se chováš jinak. Nene, jen si to nechceš přiznat.
Je důležité šířit lásku, ale ještě důležitější je milovat sama sebe. Říct si, že na tohle jsi pyšná a tohle se ti líbí. Jsi nádherná. Nevěříš. Tak si to přečti znovu, mám velkou trpělivost. Stále ne? Znovu. Jsi nádherná. Věř mi.
 


Comments

1 Michal | 31. march 2018 at 16:14 | React

nádherně napsaný , líp napsaný to snad být nemůže

2 neverbealone | Web | 1. april 2018 at 9:46 | React

No .. tak se zase někdo jednou odvážil napsat úplnou pravdu. Díky za to. Aspoň si to zase všechny na chvíli uvědomíme a zamyslíme se nad tím.

3 Simix | Web | 1. april 2018 at 19:42 | React

Tenhle článek se mi četl hezky ... obsahuje něco pozitivního a negativního zároveň. Obsahuje motivaci.
Něco, co se týká mnohých holek. U mě je akorát jiné to, že naopak jsem dost hubená :D Ono, potřeba je hlavně mít ráda sebe sama. Což je vlastně náplní tohoto článku, že? :)

4 nika | Web | 11. april 2018 at 19:06 | React

Ah, já tě miluju. Fakt. Moc krásně napsáno. A hlavně zatraceně pravdivě. Jsme v tom všechny spolu, všechny holky, a jsme nádherný. Nesmíme na to zapomínat.

5 -DarkSoul | Web | 25. april 2018 at 21:44 | React

U nějakých specifických odstavců tohohle článku se mi tak trochu zastavilo srdce. "Tohle je to, co sis celou dobu tak tiše šeptala pro sebe," říkám si "takhle to je, a takhle by se to dalo změnit."

Děkuju za navnazení k přečtení, snažím se tvůj (a pár dalších) blogů sledovat pravidelně, poslední dobou jsem však méně aktivní - mám asi moc práce s přemýšlením nad svými komplexy. Myslím, že tímhle dokážeš pomoct dost holkám uvědomit si, o co vlastně jde v tom slově "selflove"
Já na tom pracuju; možná se však nikdy nedoberu konce, protože mi přijde, že trocha smutku a trocha nenávisti, jsem prostě já. Ale jenom trocha, v tom to je.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.